Transformal Nefesi Deneyimleyenler

Transformal Nefesi Deneyimleyenler

Transformal Nefes Nedir

Transformal Nefes Nedir

Nilgül Tavsel Kimdir?

İstanbul'da doğan Nilgül Tavsel, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde anadal; Psikoloji, Pedagoji ve Felsefe alanlarında yandal eğitimlerini tamamlamıştır. Ardından eğitimine City of London Polytechnic`de İşletme ve Pazarlama alanlarında devam etmiştir. Londra’da yaşadığı dönemde NLP, farklı Nefes Teknikleri ve Sufizm ile tanışmıştır. 1999 yılına kadar dünyanın farklı ülkelerinde yaşamış olup; doğu kökenli enerji ve mistik anlayışların içinde bulunmuş, Çin ve Ayurvedik tıp gibi çeşitli eğitimlere katılarak kendi kişisel gelişim ve şifa yolculuğuna devam etmiştir. Bununla birlikte, Londra’da Coaching Training International (CTI)’ın profesyonel eğitimini tamamlamıştır. Halen birçok disiplini aynı anda kullanan Nilgül Tavsel Transformal Nefes Eğitmeni olarak çalışmalarına devam etmektedir.Transformal Nefes Vakfı’nın (Tranformational Breath Foundation - TBF)  Türkiye Temsilciliği görevini 2007 yılından bu yana sürdürmektedir. Aynı zamanda farklı nefes tekniklerinin ortak oluşumu olan IBF (International Breathwork Foundation - Dünya Nefes Federasyonu) üyesidir.

Nilgül Tavsel yaşam amacını “nefesin etkili gücünden yararlanarak, hem kendi yaşamında hem de diğer insanların yaşamlarında; tam iyilik halini sağlayıcı dönüşümler için insanların, öz farkındalıklarını geliştirerek gerçek potansiyellerinin ortaya çıkmasına vesile olabilme’’ olarak ifade etmektedir.

Aldığı eğitimlerden bazıları aşağıdadır;

 • Usui, Karuna ve Sechem Reiki Master Eğitimleri
 • Vidad Nash`dan Acmos Tedavi Sistemi,
 • Odette Nash`dan Feng Shui ve Yüz Okuma Yöntemleri
 • Drunvola Melchzedek’ten Merkaba Meditasyonu Eğitimi
 • Grand Master William Cheung’ dan Bütünsel İyilik Eğitimi
 • Alan Horn’dan Pranik Şifa Eğitimi
 • Grand Master Fu Wei Zhong’dan Emei Qigong, Healing Eğitimini
 • NLP Practioner Eğitmen Eğitimi
 • Transformal Nefes Vakfı Koçluk ve Eğitmenlik Eğitimi
 • CTI- "Coaching Training Institue"nın (Londra) -CTI Profesyonel Koçluk Sertifikası
 • Zeynep Aksoy ile 200 saatlik Yoga Eğitmenlik eğitimini tamamlayarak Yoga eğitmenlik sertifikası
 • Halen, dünyanın önemli sağlıklı beslenme ve yaşam merkezlerinden biri olan Hippocrates Health Institute Lifestyle Online Programı’na devam etmektedir
 • İlk Yardım Eğitimi

Hayatındaki Dönüm Noktaları:

• Atalarından aldığı Kızılderili bilgeliğini özel eğitimler ile bizlere aktaran White Eagle Woman ile Kadim Yerli Bilgeliği çalışması.
• Peru'da İnka Şamanları ve Meksika'da Maya'lar ile yaptığı çalışmalar.
• 2005 yılında Transformal Nefes ile tanışması.


Ayrıca Transformal Nefes Vakfı adına Türkiye’nin yanı sıra ABD, Kuveyt, Hollanda, Meksika, Hindistan İngiltere`de seminerler düzenlemekte ve transformal nefes eğitimi seansları gerçekleştirmektedir. Nilgül Tavsel şimdiye kadar yüzlerce nefes koçu eğitmiş ve her geçen gün de bu konuyu profesyonel hayata taşımak isteyenler için nefes koçluğueğitimlerine devam etmektedir. Aynı zamanda Hz. Mevlana felsefesi rehberliğinde Bütünsel Yaşam; Zihin – Ruh – Beden Sağlığı dengesini destekleyici eğitimlerini sürdürmektedir.
İstanbul’da açtığı Gaia Bütünsel Yaşam Merkezi’nde özel nefes seansı, grup nefes seansı, tam günlük eğitimler, hafta sonu ve kurumsal atölyeler düzenlemenin yanı sıra kurumsal hayatta çalışan profesyoneller, çocuklar ve gençlere yönelik özel eğitimler de vermektedir.

Transformal Nefes Nedir? Transformal Nefes Faydaları Nelerdir?

Unutmayalımki, yaşam mucizesini mümkün kılan sadece nefestir. Nefesle alınan oksijen hücrelerimizin en önemli besinidir.

Transformal Nefes® güvenli ve etkilidir. İnsanın tüm bilinç düzeylerini yeniden yapılandırır:

A-  Fiziksel Düzeyde Yapılanma-Transformal Nefes® sınırlı nefes alma modellerini açar ve temizler:

 • Vücudun toksinlerden arınma kapasitesini arttırır
 • Solunum sistemini geliştirir ve zindelik kazandırır
 • Kişisel dengeyi arttırarak dayanıklılık ve bağışıklık kazandırır

B- Duygusal Ve Zihinsel Düzeyde Yapılanma - Transformal Nefes® terapisi bilinçaltını temizler:

 • Stresi ortadan kaldırır, huzur duygusu yaratır
 • Hücre belleğinde kayıtlı eski travmaları siler
 • Öfke, korku, endişe, suçluluk ve keder gibi bastırılmış duyguları temizler
 • Hayatınıza neşe getirir.

C- Ruhsal Düzeyde Yapılanma - Transformal Nefes® bizi bilincin daha yüksek seviyelerine bağlar:

 • Yüksek benliğimizle bağlantı oluşturur
 • Birlik bilincini yaratır
 • Ruhsal hediyeleri  tam olarak alabilmemizi sağlar

Transformal Nefes® tüm bu iyileşmelerle birlikte, aynı zamanda yaşamınıza, hayat amacınızla uyumlu olan bolluk ve bereketi getirir. Evrensel yasalardan biri olan Çekim Yasası`nın işleyişini siz farkında olmasanız bile engelleyen bilinçaltı olumsuz inanç ve kalıplarınızdan arınarak, yaşamınıza çekeceğiniz güzelliklerin de temelini atmış ve en önemlisi de bunun için kendinizi hazırlamış olursunuz. Yaşam amacınızla uyumlu olan tüm istek ve niyetleriniz de yaşamınıza bir anda akmaya başlar.

Bilinç Düzeylerimiz Transformal Nefes® ile Nasıl Yapılandırılır?

Transformal Nefes® tekniğinin önceliği, solunum sistemimizin açılmasıdır. Bu da, alt karın bölgesinden başlanarak, mide bölgesinden (solar pleksus) geçer ve göğsün üstüne ulaşır. Bu bölgeler birbirine bağlanırsa, insanın aldığı oksijen düzeyi en uygun düzeye yükselir. Transformal Nefes® sayesinde oksijen ve yaşam gücü bu bölgelerdeki hücrelere gider. Kişinin enerjisi ve huzuru artar.

Alt karın ve diyafram kaslarının kullanılması sayesinde, hazımsızlık ve sırt ağrısı gibi fiziksel şikâyetler kısa sürede iyileşir.

Bu sürecin ikinci düzeyinde olumsuz düşünceler, bastırılmış duygular, doğum travması, çocukluk travmaları ve geçmişte yaşanmış travmalar iyileştirilir. Tüm davranışlar ve eylemler, bir duygunun veya inancın sonucudur. Davranışlarımızı değiştirmek istiyorsak, duygusal ve zihinsel düzeyde değişiklik yapmamız gerekir. Transformal Nefes® tekniğinin kullanılması ile vücudumuzda oksijen ve yaşam enerjisinin(chi) yol açtığı yüksek frekanslı elektromanyetik alan duygusal çöplerimizin oluşturduğu düşük frekanslı  enerjileri değiştirerek yükseltir.  Bunun bilincine vardığımızda, nefes almanın daha bilimsel ve metafiziksel bir unsuru devreye girer. Fiziksel "yükleme yasasına" göre, düşük frekanslı enerji, yüksek frekanslı enerjiye maruz kaldığında yükselir ve yüzeye çıkar. Ve bu yükselme kalıcıdır.  Bunun nefes alma sürecindeki anlamı; yüksek frekanslı enerjinin, bilinçaltındaki düşük frekanslı enerjiyi dönüştürdüğüdür.  Bilinçaltımızdaki bu tıkanıklıklar temizlendiğinde, artık onlardan olumsuz etkilenmeyiz.

Nefesimizi tutuyoruz. İşte bunun yaşamımızda farkında olmadığımız olumsuz sonuçları:

Bilinçaltı düzeyinde düşünme ve hissetme, nefes alışımızla bağıntılıdır. Yani nasıl nefes alıyorsak öyle yaşarız. Herkes kendine özgü bir şekilde nefes alır. Bazı ortak nefes alma modelleri vardır, fakat bireylerin farklı durumlarda nefes alış şekilleri, parmak izi gibi benzersiz ve bireye özgüdür. Kritik olan şudurki, güçlü bir duygu hissettiğimizde kendimizi rahatsız hissedersek o an nefesimizi tutarız, böylece o duygudan kurtulmaya çalışırız. Nefesimizi tuttuğumuz zaman ise söz konusu enerji hücrelere gönderilerek bastırılır. Bunlar hastalığa ve diğer fiziksel şikayetlere yol açabilir. Yıllar boyu nefesimizi tuttuğumuz için bastırılmış olumsuz enerji birikmiş ve belirli bazı yerlere depolanmıştır. Sonuçta doğal nefes alma becerimizi kaybederiz, bu da doğal yaşamdaki yolun kaybedilmesi demektir.

Transformal Nefes® Nasıl Etkili Olur?

Transformal Nefes® uygulamalarında sistemli bir döngü şeklinde derin bir şekilde karından nefes alma çalışması uygulanmaktadır. Karından nefes almak, tatsız duygulardan kurtulmayı sağlar, çünkü bu durumda hareket halindeki enerji  tüm vücut ile birleşir, dışa vurulur ve vücuttan atılır. Nefes almak sevgi, neşe ve sağlık dolu bir hayatın kilit noktasıdır.

Nefes alma tarzımızı değiştirdiğimizde, düşünme ve hissetme tarzımızı da değiştirmiş oluruz ki, bu da Transformal Nefes® tekniğinin dünyaya sunduğu en büyük hediyelerden biridir. Daha çok nefes alırsak, hayattan da daha çok şey alırız. Kolay, hızlı ve rahat şekilde nefes verdiğimizde, geçmişte kalmış veya bizim için olumsuz bu unsurları dışarı atarız. Nefes alma modelinde ne kadar açık ve bağlantılı olursak, nefes almak da bize istediğimiz şeyleri o kadar çok verir.

Transformal Nefesin üçüncü aşaması da ruhsal boyutudur. Doğuda nefesin önemi, asırlardır ruhsal aydınlanma aracı olarak kullanılmaktadır. Nefes, yüksek bilinç seviyelerine ulaşarak, öz benliğimizle bağlantımızı kolaylaştırır.

Transformal Nefes® süreci, nefes alma modelinizin daimi olarak derin ve tam diyaframdan nefes alma modeline dönüşmesini sağlamaktadır. Bu dönüşme süreci sırasında, her düzeydeki olumsuz enerji, hücre belleğinden silinir. Böylece birey, kendisini zinde, genç ve coşkulu hissettiği gibi, başkaları ve kendisi ile barışık, huzurlu ve neşeli hisseder. Çoğu kişi, hastalıklarında da olumlu etkiler meydana geldiğini bildirmiştir.

Transformal Nefes® metodu ile ortadan kalkan veya düzelmeye başlayan hastalıklar:

Sigara ve alkol vb zararlı madde bağımlılığı, kanser, astım, baş ağrısı/migren,  depresyon, hazım sorunları, kronik yorgunluk, kısırlık, uykusuzluk,  kalp bozuklukları,  korkular,  PMS (regl öncesi sendrom), panik atak, stres ve alerjiler.

Transformal Nefes® (TN), kişide fiziksel, zihinsel ve duygusal bütünlük sağlayarak, kişinin gerçek potansiyelini ortaya çıkaran doğal, güçlü ve güvenli bir tekniktir.

Nefes yaşama eşittir! Yaşamımız, ilk ve son nefesimiz arasındaki sürede gerçekleşir. Hiç bir şey nefes kadar gerekli ve âna ait değildir.

Nefesle alınan oksijen hücrelerimizin en önemli besinidir. Kırk gün yiyeceksiz, üç gün susuz yaşayabiliriz ancak  nefessiz sadece bir kaç dakika hayatta kalabiliriz.

Solunum sistemi üzerine yapılan araştırmalar göstermektedir ki insanlar nefes alma kapasitelerinin yaklaşık %30'unu kullanır. Bu da  sistemlerine çok az oksijen ve yaşam gücü aldıklarının belirtisidir. Transformal Nefes®

 • Vücudun toksinlerden arınma kapasitesini arttırır.
 • Solunum sistemini açar, zindelik kazandırır.
 • Dolaşım sistemini arındırır, tazeler, canlandırır.
 • Bedende tıkanık enerji blokajlarını çözerek, enerji seviyesini arttırır.
 • İçsel dengeyi arttırır, dayanıklılık ve bağışıklık kazandırır, verimliliği arttırır

Transformal Nefesi Deneyimleyenler

Yudum: Bu sayfayı okuyorsanız, mucize kapınızda demektir. Ben Nilgül Hanım’ın nefes çalışmasına tesadüfen başlayarak, 3 hafta sonu üst üste katıldım. 3. hafta sonu çalışması sonrasında, kanser riski taşıyan, içimi kemir kemir kemiren ve tespitinden bu yana bir türlü yakamdan düşmeyen anormal hücrelerin beni artık tamamen terk ettiğini öğrendim. Tertemiz bir biyopsi sonucu aldım. Bu bir mucize! Kendimi üzerimden bir kamyon yük kalkmış kadar hafif hissediyorum. Eğer siz de bu satırları okuyorsanız, herkesten çok hazırsınız demektir. Transformal Nefese ve Nilgül Hanım'a teslim edin kendinizi. Güvenle akışa bırakın, sadece gelin ve bu deneyimi yaşayın. Açın kapıyı, mucizeler içeri girsin, hayatınız değişsin.


Mukadder: Transformal Nefes çalışmasına başlamak hayatımda çok güzel bir açılıma ve farkındalığa sebep oldu. İlk çalışmanın ardından ters nefes aldığımı ve bunun yaşamımda ne kadar ciddi olumsuzluklar yarattığını öğrendim. İkinci çalışmada ise hayatımda ilk defa doğru nefes almayı Nilgül Hanım’ın büyük desteğiyle başardım. İki çalışmada da deneyimlediğim baskın duygu ve hislerimi Nilgül hanımla paylaştığımda, kendisi doğum travmamın izlerinin nefesin iyileştirici gücüyle bütünlenmekte olduğunu söyleyerek güven verici açıklamalarıyla beni rahatlattı. Gerçekten de çalışmaların sonunda kendimi yeniden doğmuş gibi hissettim. Enerjimde bu kadar fark yaratması nefesin hayatımda ne kadar da önemli olduğunun göstergesi.


Elif: Bu sayfayı okuduğum günü hatırlıyorum. Mümkün mü bu kadar hızlı değişimler demiştim. Sonra anladım ki her şey kendimize koyduğumuz sınırlardan ibaret. Bu sayfaya geldiyseniz ışık göründü demektir. İlk nefes seansıma giderken içimdeki dinmeyen sıkıntıyı, huzursuzluğu, negatifliği hatırlıyorum. Yaşadığım duygu tam olarak yürek yanmasıydı. Benim kadar enerjik ve keyifli bir insanın son dönemde geldiği bu hal ve bu durumdan çıkamaması çok yorucuydu. İçimdeki ağırlığı durduramıyordum. İlk seanstan itibaren rahatlamaya başladım. Seanslar geçtikçe benim de ağırlığım geçti, gerçekten nefes almaya başladım, ruhum dinginleşti, eski pozitif bakışıma döndüm ve en önemlisi mücadele etmeyi bıraktım. Sürekli her şeyi kontrol etmeye çalışıp, olmayanları anlamaya çalışmaktan yorulmuş bünyem birden yön değiştirdi. Her şey olması gerektiği için oluyor ve daha da önemlisi bu beni hiç de rahatsız etmiyor artık. Bunu kabul ettiğinizde hayatınızda çılgın değişiklikler olmuyor belki ama sizdeki değişiklik tüm mucizeleri getiriyor. Siz sadece doğru nefes almayı öğrenin, sonra her şey canlanacak. Teşekkürler Nilgül Tavsel.


Mürüvvet: İç sesimle yöneldim nefese. Nefesim nefesi çağırdı sanki. Bir şey vardı onca yaptıklarımın arasında benim için gerekli olan ve arayıp da bulunamayan. Bir gün televizyondan bir ses geldi, “Nefes” dedi. Duru bir kadın görüntüsü ekranda. Ardından bir mail: "2-3-4 Nisan Nefesini Yeniden Kazan" başlıklı. Nefes`le merhabalaştık. Çözündük, çözdüler. Aldık nefes, verdik nefes ve neler geçti üç günde, sayısını hatırlamadığım kaç nefeste. Kulaklarımda nefes sesi, içimde akan bir dere. ”Ak” dedi Nilgül Hanım ve çok değerli diğer nefes koçları. Akıyorum ben de.. Olanın zaten olduğu bilinciyle ve nefesle...


Alegra: 2008 yılının Nisan ayında Transformal Nefes seminerine katıldım. Geleceğe dönük planlarımı hayata geçirmek için kullandığım en etkili değişim- dönüşüm aracı ve şifa tekniği olan Transformal Nefes çalışmaları beni çok rahatlatıyordu. Seminerdeyken Nefes Koçu olmaya karar verip eğitimlerimi tamamladım. Eğitim sürecinde yaptığımız çalışmalarda nefesin ne kadar güçlü bir araç olduğunu, açık ve bağlantılı nefesin bedenimde ve ruhumda olan rahatlamanın bana kazandırdıklarını deneyimledim. Nefes bana, coşku, neşe, mutluluk, dinginlik ve huzur getirdi. Nefes Koçu olmam için bana gösterdiği bu güzel yol ve destek için sevgili eğitmenim Nilgül Tavsel’e çok teşekkür ediyorum.


Handan: Annemin zatürre tedavisi sonrasında ilgimi çeken Transformal Nefes seminerine, yakın bir arkadaşımın zorlamasıyla Nilgül Tavsel’den bireysel seans alarak başladım. Kendi iç yolculuğumu böylesine hızlandıran ve kolaylaştıran, öte yandan fiziksel sıkıntıları da aynı anda çözerek, yaşamın her anındaki coşkuyu hissedebilmemi sağlayan nefes bana yaşamı verdi. Anda olarak, yaşamın coşkusu ile bir olma bilincini zenginleştiren Transformal Nefes ile her yaşama dokunabilmek dileğiyle.


Uygar: Transformal Nefes, bana birkaç senedir rahatsızlık veren nefes açlığımı iyileştirdi. Ruhsal etkileri ise çok daha çarpıcıydı: Öz benliğimle tanıştım ve kendimi olduğum gibi kabul etmek yolunda büyük adımlar attım. Gerçek gücün zorlamaktan değil ancak sevgiyle izin vermekten geçtiğini öğrendim. Meydana gelen şifadan o kadar etkilenmiştim ki daha ikinci seansın sonunda koç olmaya karar verdim. Benim için nefes koçluğu bizi birbirimize bağlayan o saf sevgiyi, kaynağı deneyimlemektir. Her seans neşeye, farkındalığa, şifaya yapılan bir yolculuk.


Somnur: Sevgili Nilgül ile tanıştığım da henüz mucizeler yaşatabileceğini bilmiyordum ama ışıldayan gülüşü ve sevecen bakışları başka bir şeyler anlatıyordu.  Hayatımda bolluk ve bereketin bloke olduğu bir dönemde Nilgül`ün Bodrum`daki  çalışmasına katıldım. Üç gün çalışmaya gittim. Üç günlük çalışmadan sonra zaten bir hafta yarı uçar ve gülümseyerek dolaştım ve ardından benim yaşamımda da hızla değişimler ve mucizeler başladı. Her şey kendiliğinden kapıma geliyordu.  Bolluk ve bereket kapılarım açılmıştı. Nilgül’ün varlığına şükran duyuyorum. Ve şükürler olsun.


Esra: Nefes Terapisinden sonra anladım ki, koşulsuz sevmek ve özgür olmak için önce insan kendini sevmeli, anlamalı ve olduğu gibi kabul etmeli. Sonra da herkesi. Ancak o zaman hayatı gerçekten deneyimleyebiliriz. İnsan olmanın erdemlerini, gücünü, farkındalığını ve sadeliğini doyasıya yaşamayı kim istemez? Yaşam bizler için neşe, bolluk ve sevgi dolu. Transformal Nefes bunları hayatımıza katmamız için mükemmel bir araç. Bir gün herkesin deneyimlemesi dileğiyle.


Gökhan: Ben ağlamayı film seyrederken gözümden dökülen masum birkaç gözyaşı sanıyordum seminere kadar. Ama seminerin ikinci günüydü, seans bitiminde nasıl oldu bilmiyorum, kendiliğinden hayatımda ilk defa ağız dolusu ağlamaya başladım. Bir saat kadar ağladım sanırım, ardından nefes aldıkça nasıl rahatladığımı fark ettim, kasılan karnım rahatlıyor, ellerim çözülüyor ve ben hafifliyordum, hafifledikçe ağlamak için bulduğum nedenler de yok oluyordu sanki. Sevgili Judith’in de dediği gibi enerji seviyem değişmişti. Daha önce kendimi hiç bu kadar uzun süre mutlu hissetmediğim bir yerdeydim.