Transformal Nefes Nedir?

Unutmayalımki, yaşam mucizesini mümkün kılan sadece nefestir. Nefesle alınan oksijen hücrelerimizin en önemli besinidir.
Transformal Nefes® güvenli ve etkilidir. İnsanın tüm bilinç düzeylerini yeniden yapılandırır:

A-  Fiziksel Düzeyde Yapılanma-Transformal Nefes® sınırlı nefes alma modellerini açar ve temizler:

 • Vücudun toksinlerden arınma kapasitesini arttırır
 • Solunum sistemini geliştirir ve zindelik kazandırır
 • Kişisel dengeyi arttırarak dayanıklılık ve bağışıklık kazandırır

B- Duygusal Ve Zihinsel Düzeyde Yapılanma - Transformal Nefes® bilinçaltını temizler:

 • Stresi ortadan kaldırır, huzur duygusu yaratır
 • Hücre belleğinde kayıtlı eski travmaları siler
 • Öfke, korku, endişe, suçluluk ve keder gibi bastırılmış duyguları temizler
 • Hayatınıza neşe getirir.

C- Ruhsal Düzeyde Yapılanma - Transformal Nefes® bizi bilincin daha yüksek seviyelerine bağlar:

 • Yüksek benliğimizle bağlantı oluşturur
 • Birlik bilincini yaratır
 • Ruhsal hediyeleri  tam olarak alabilmemizi sağlar

Transformal Nefes® tüm bu iyileşmelerle birlikte, aynı zamanda yaşamınıza, hayat amacınızla uyumlu olan bolluk ve bereketi getirir. Evrensel yasalardan biri olan Çekim Yasası`nın işleyişini siz farkında olmasanız bile engelleyen bilinçaltı olumsuz inanç ve kalıplarınızdan arınarak, yaşamınıza çekeceğiniz güzelliklerin de temelini atmış ve en önemlisi de bunun için kendinizi hazırlamış olursunuz. Yaşam amacınızla uyumlu olan tüm istek ve niyetleriniz de yaşamınıza bir anda akmaya başlar.

Bilinç Düzeylerimiz Transformal Nefes® ile Nasıl Yapılandırılır?

Transformal Nefes® tekniğinin önceliği, solunum sistemimizin açılmasıdır. Bu da, alt karın bölgesinden başlanarak, mide bölgesinden (solar pleksus) geçer ve göğsün üstüne ulaşır. Bu bölgeler birbirine bağlanırsa, insanın aldığı oksijen düzeyi en uygun düzeye yükselir. Transformal Nefes® sayesinde oksijen ve yaşam gücü bu bölgelerdeki hücrelere gider. Kişinin enerjisi ve huzuru artar.

Alt karın ve diyafram kaslarının kullanılması sayesinde, hazımsızlık ve sırt ağrısı gibi fiziksel şikâyetler kısa sürede iyileşir.

Bu sürecin ikinci düzeyinde olumsuz düşünceler, bastırılmış duygular, doğum travması, çocukluk travmaları ve geçmişte yaşanmış travmalar iyileştirilir. Tüm davranışlar ve eylemler, bir duygunun veya inancın sonucudur. Davranışlarımızı değiştirmek istiyorsak, duygusal ve zihinsel düzeyde değişiklik yapmamız gerekir. Transformal Nefes® tekniğinin kullanılması ile vücudumuzda oksijen ve yaşam enerjisinin(chi) yol açtığı yüksek frekanslı elektromanyetik alan duygusal çöplerimizin oluşturduğu düşük frekanslı  enerjileri değiştirerek yükseltir.  Bunun bilincine vardığımızda, nefes almanın daha bilimsel ve metafiziksel bir unsuru devreye girer. Fiziksel "yükleme yasasına" göre, düşük frekanslı enerji, yüksek frekanslı enerjiye maruz kaldığında yükselir ve yüzeye çıkar. Ve bu yükselme kalıcıdır.  Bunun nefes alma sürecindeki anlamı; yüksek frekanslı enerjinin, bilinçaltındaki düşük frekanslı enerjiyi dönüştürdüğüdür.  Bilinçaltımızdaki bu tıkanıklıklar temizlendiğinde, artık onlardan olumsuz etkilenmeyiz.

Nefesimizi tutuyoruz. İşte bunun yaşamımızda farkında olmadığımız olumsuz sonuçları:

Bilinçaltı düzeyinde düşünme ve hissetme, nefes alışımızla bağıntılıdır. Yani nasıl nefes alıyorsak öyle yaşarız. Herkes kendine özgü bir şekilde nefes alır. Bazı ortak nefes alma modelleri vardır, fakat bireylerin farklı durumlarda nefes alış şekilleri, parmak izi gibi benzersiz ve bireye özgüdür. Kritik olan şudurki, güçlü bir duygu hissettiğimizde kendimizi rahatsız hissedersek o an nefesimizi tutarız, böylece o duygudan kurtulmaya çalışırız. Nefesimizi tuttuğumuz zaman ise söz konusu enerji hücrelere gönderilerek bastırılır. Bunlar hastalığa ve diğer fiziksel şikayetlere yol açabilir. Yıllar boyu nefesimizi tuttuğumuz için bastırılmış olumsuz enerji birikmiş ve belirli bazı yerlere depolanmıştır. Sonuçta doğal nefes alma becerimizi kaybederiz, bu da doğal yaşamdaki yolun kaybedilmesi demektir.

Transformal Nefes® Nasıl Etkili Olur?

Transformal Nefes® uygulamalarında sistemli bir döngü şeklinde derin bir şekilde karından nefes alma çalışması uygulanmaktadır. Karından nefes almak, tatsız duygulardan kurtulmayı sağlar, çünkü bu durumda hareket halindeki enerji  tüm vücut ile birleşir, dışa vurulur ve vücuttan atılır. Nefes almak sevgi, neşe ve sağlık dolu bir hayatın kilit noktasıdır.

Nefes alma tarzımızı değiştirdiğimizde, düşünme ve hissetme tarzımızı da değiştirmiş oluruz ki, bu da Transformal Nefes® tekniğinin dünyaya sunduğu en büyük hediyelerden biridir. Daha çok nefes alırsak, hayattan da daha çok şey alırız. Kolay, hızlı ve rahat şekilde nefes verdiğimizde, geçmişte kalmış veya bizim için olumsuz bu unsurları dışarı atarız. Nefes alma modelinde ne kadar açık ve bağlantılı olursak, nefes almak da bize istediğimiz şeyleri o kadar çok verir.

Transformal Nefesin üçüncü aşaması da ruhsal boyutudur. Doğuda nefesin önemi, asırlardır ruhsal aydınlanma aracı olarak kullanılmaktadır. Nefes, yüksek bilinç seviyelerine ulaşarak, öz benliğimizle bağlantımızı kolaylaştırır.

Transformal Nefes® süreci, nefes alma modelinizin daimi olarak derin ve tam diyaframdan nefes alma modeline dönüşmesini sağlamaktadır. Bu dönüşme süreci sırasında, her düzeydeki olumsuz enerji, hücre belleğinden silinir. Böylece birey, kendisini zinde, genç ve coşkulu hissettiği gibi, başkaları ve kendisi ile barışık, huzurlu ve neşeli hisseder. Çoğu kişi, hastalıklarında da olumlu etkiler meydana geldiğini bildirmiştir.

Transformal Nefes® metodu ile ortadan kalkan veya düzelmeye başlayan hastalıklar:

Sigara ve alkol vb zararlı madde bağımlılığı, kanser, astım, baş ağrısı/migren,  depresyon, hazım sorunları, kronik yorgunluk, kısırlık, uykusuzluk,  kalp bozuklukları,  korkular,  PMS (regl öncesi sendrom), panik atak, stres ve alerjiler.

Transformal Nefes® (TN), kişide fiziksel, zihinsel ve duygusal bütünlük sağlayarak, kişinin gerçek potansiyelini ortaya çıkaran doğal, güçlü ve güvenli bir tekniktir.

Nefes yaşama eşittir! Yaşamımız, ilk ve son nefesimiz arasındaki sürede gerçekleşir. Hiç bir şey nefes kadar gerekli ve âna ait değildir.

Nefesle alınan oksijen hücrelerimizin en önemli besinidir. Kırk gün yiyeceksiz, üç gün susuz yaşayabiliriz ancak  nefessiz sadece bir kaç dakika hayatta kalabiliriz.

Solunum sistemi üzerine yapılan araştırmalar göstermektedir ki insanlar nefes alma kapasitelerinin yaklaşık %30'unu kullanır. Bu da  sistemlerine çok az oksijen ve yaşam gücü aldıklarının belirtisidir. Transformal Nefes®

 • Vücudun toksinlerden arınma kapasitesini arttırır.
 • Solunum sistemini açar, zindelik kazandırır.
 • Dolaşım sistemini arındırır, tazeler, canlandırır.
 • Bedende tıkanık enerji blokajlarını çözerek, enerji seviyesini arttırır.
 • İçsel dengeyi arttırır, dayanıklılık ve bağışıklık kazandırır, verimliliği arttırır