Transformal Nefesi Deneyimleyenler

Yudum: Bu sayfayı okuyorsanız, mucize kapınızda demektir. Ben Nilgül Hanım’ın nefes çalışmasına tesadüfen başlayarak, 3 hafta sonu üst üste katıldım. 3. hafta sonu çalışması sonrasında, kanser riski taşıyan, içimi kemir kemir kemiren ve tespitinden bu yana bir türlü yakamdan düşmeyen anormal hücrelerin beni artık tamamen terk ettiğini öğrendim. Tertemiz bir biyopsi sonucu aldım. Bu bir mucize! Kendimi üzerimden bir kamyon yük kalkmış kadar hafif hissediyorum. Eğer siz de bu satırları okuyorsanız, herkesten çok hazırsınız demektir. Transformal Nefese ve Nilgül Hanım'a teslim edin kendinizi. Güvenle akışa bırakın, sadece gelin ve bu deneyimi yaşayın. Açın kapıyı, mucizeler içeri girsin, hayatınız değişsin.


Mukadder: Transformal Nefes çalışmasına başlamak hayatımda çok güzel bir açılıma ve farkındalığa sebep oldu. İlk çalışmanın ardından ters nefes aldığımı ve bunun yaşamımda ne kadar ciddi olumsuzluklar yarattığını öğrendim. İkinci çalışmada ise hayatımda ilk defa doğru nefes almayı Nilgül Hanım’ın büyük desteğiyle başardım. İki çalışmada da deneyimlediğim baskın duygu ve hislerimi Nilgül hanımla paylaştığımda, kendisi doğum travmamın izlerinin nefesin iyileştirici gücüyle bütünlenmekte olduğunu söyleyerek güven verici açıklamalarıyla beni rahatlattı. Gerçekten de çalışmaların sonunda kendimi yeniden doğmuş gibi hissettim. Enerjimde bu kadar fark yaratması nefesin hayatımda ne kadar da önemli olduğunun göstergesi.


Elif: Bu sayfayı okuduğum günü hatırlıyorum. Mümkün mü bu kadar hızlı değişimler demiştim. Sonra anladım ki her şey kendimize koyduğumuz sınırlardan ibaret. Bu sayfaya geldiyseniz ışık göründü demektir. İlk nefes seansıma giderken içimdeki dinmeyen sıkıntıyı, huzursuzluğu, negatifliği hatırlıyorum. Yaşadığım duygu tam olarak yürek yanmasıydı. Benim kadar enerjik ve keyifli bir insanın son dönemde geldiği bu hal ve bu durumdan çıkamaması çok yorucuydu. İçimdeki ağırlığı durduramıyordum. İlk seanstan itibaren rahatlamaya başladım. Seanslar geçtikçe benim de ağırlığım geçti, gerçekten nefes almaya başladım, ruhum dinginleşti, eski pozitif bakışıma döndüm ve en önemlisi mücadele etmeyi bıraktım. Sürekli her şeyi kontrol etmeye çalışıp, olmayanları anlamaya çalışmaktan yorulmuş bünyem birden yön değiştirdi. Her şey olması gerektiği için oluyor ve daha da önemlisi bu beni hiç de rahatsız etmiyor artık. Bunu kabul ettiğinizde hayatınızda çılgın değişiklikler olmuyor belki ama sizdeki değişiklik tüm mucizeleri getiriyor. Siz sadece doğru nefes almayı öğrenin, sonra her şey canlanacak. Teşekkürler Nilgül Tavsel.


Mürüvvet: İç sesimle yöneldim nefese. Nefesim nefesi çağırdı sanki. Bir şey vardı onca yaptıklarımın arasında benim için gerekli olan ve arayıp da bulunamayan. Bir gün televizyondan bir ses geldi, “Nefes” dedi. Duru bir kadın görüntüsü ekranda. Ardından bir mail: "2-3-4 Nisan Nefesini Yeniden Kazan" başlıklı. Nefes`le merhabalaştık. Çözündük, çözdüler. Aldık nefes, verdik nefes ve neler geçti üç günde, sayısını hatırlamadığım kaç nefeste. Kulaklarımda nefes sesi, içimde akan bir dere. ”Ak” dedi Nilgül Hanım ve çok değerli diğer nefes koçları. Akıyorum ben de.. Olanın zaten olduğu bilinciyle ve nefesle...


Alegra: 2008 yılının Nisan ayında Transformal Nefes seminerine katıldım. Geleceğe dönük planlarımı hayata geçirmek için kullandığım en etkili değişim- dönüşüm aracı ve şifa tekniği olan Transformal Nefes çalışmaları beni çok rahatlatıyordu. Seminerdeyken Nefes Koçu olmaya karar verip eğitimlerimi tamamladım. Eğitim sürecinde yaptığımız çalışmalarda nefesin ne kadar güçlü bir araç olduğunu, açık ve bağlantılı nefesin bedenimde ve ruhumda olan rahatlamanın bana kazandırdıklarını deneyimledim. Nefes bana, coşku, neşe, mutluluk, dinginlik ve huzur getirdi. Nefes Koçu olmam için bana gösterdiği bu güzel yol ve destek için sevgili eğitmenim Nilgül Tavsel’e çok teşekkür ediyorum.


Handan: Annemin zatürre tedavisi sonrasında ilgimi çeken Transformal Nefes seminerine, yakın bir arkadaşımın zorlamasıyla Nilgül Tavsel’den bireysel seans alarak başladım. Kendi iç yolculuğumu böylesine hızlandıran ve kolaylaştıran, öte yandan fiziksel sıkıntıları da aynı anda çözerek, yaşamın her anındaki coşkuyu hissedebilmemi sağlayan nefes bana yaşamı verdi. Anda olarak, yaşamın coşkusu ile bir olma bilincini zenginleştiren Transformal Nefes ile her yaşama dokunabilmek dileğiyle.


Uygar: Transformal Nefes, bana birkaç senedir rahatsızlık veren nefes açlığımı iyileştirdi. Ruhsal etkileri ise çok daha çarpıcıydı: Öz benliğimle tanıştım ve kendimi olduğum gibi kabul etmek yolunda büyük adımlar attım. Gerçek gücün zorlamaktan değil ancak sevgiyle izin vermekten geçtiğini öğrendim. Meydana gelen şifadan o kadar etkilenmiştim ki daha ikinci seansın sonunda koç olmaya karar verdim. Benim için nefes koçluğu bizi birbirimize bağlayan o saf sevgiyi, kaynağı deneyimlemektir. Her seans neşeye, farkındalığa, şifaya yapılan bir yolculuk.


Somnur: Sevgili Nilgül ile tanıştığım da henüz mucizeler yaşatabileceğini bilmiyordum ama ışıldayan gülüşü ve sevecen bakışları başka bir şeyler anlatıyordu.  Hayatımda bolluk ve bereketin bloke olduğu bir dönemde Nilgül`ün Bodrum`daki  çalışmasına katıldım. Üç gün çalışmaya gittim. Üç günlük çalışmadan sonra zaten bir hafta yarı uçar ve gülümseyerek dolaştım ve ardından benim yaşamımda da hızla değişimler ve mucizeler başladı. Her şey kendiliğinden kapıma geliyordu.  Bolluk ve bereket kapılarım açılmıştı. Nilgül’ün varlığına şükran duyuyorum. Ve şükürler olsun.


Esra: Nefes Terapisinden sonra anladım ki, koşulsuz sevmek ve özgür olmak için önce insan kendini sevmeli, anlamalı ve olduğu gibi kabul etmeli. Sonra da herkesi. Ancak o zaman hayatı gerçekten deneyimleyebiliriz. İnsan olmanın erdemlerini, gücünü, farkındalığını ve sadeliğini doyasıya yaşamayı kim istemez? Yaşam bizler için neşe, bolluk ve sevgi dolu. Transformal Nefes bunları hayatımıza katmamız için mükemmel bir araç. Bir gün herkesin deneyimlemesi dileğiyle.


Gökhan: Ben ağlamayı film seyrederken gözümden dökülen masum birkaç gözyaşı sanıyordum seminere kadar. Ama seminerin ikinci günüydü, seans bitiminde nasıl oldu bilmiyorum, kendiliğinden hayatımda ilk defa ağız dolusu ağlamaya başladım. Bir saat kadar ağladım sanırım, ardından nefes aldıkça nasıl rahatladığımı fark ettim, kasılan karnım rahatlıyor, ellerim çözülüyor ve ben hafifliyordum, hafifledikçe ağlamak için bulduğum nedenler de yok oluyordu sanki. Sevgili Judith’in de dediği gibi enerji seviyem değişmişti. Daha önce kendimi hiç bu kadar uzun süre mutlu hissetmediğim bir yerdeydim.